Wyszukiwanie obrazem, czyli poznaj wyszukiwarkę grafiki Google

0
Darmowa telewizja internetowa na żywo w komputerze online
Advertisement

Czy Tobie dodatkowo przytrafiło się w sieci wyszperać pociągające zdjęcie – ilustrację do przekazu, o którym chciałbyś zebrać informacje czegoś więcej? A może chcesz sprawdzić czy ktokolwiek nie wykorzystuje Twoich fotografii pomieszczonych na blogu względnie profilu społecznościowym? Możesz dowiedzieć się tego, dzięki jednej z implementacji wyszukiwarki Google, jaką jest poszukiwanie po obrazie. Ta funkcja przysporzy Ci się chociażby wtedy, gdy podczas spaceru spostrzeżesz pociągającą florę bądź bezimienny Ci unikat insekta lub piernika – wystarczy, iż zrobisz zdjęcie i przy jego pomocy odnajdziesz informacje, których potrzebujesz. Dowiedzmy się więc więcej o wyszukiwarce obrazów!

Wyszukiwarka obrazów Google – fakty

Wyszukiwarka grafiki Google pierwszy raz została włączona w języku angielskim w 2001. Funkcjonowała pod nazwą Google Image Search. W lokalnej odsłon lingwistycznej użyczona została w listopadzie 2002 roku. Wyszukiwanie po obrazie jest realne przez to, iż roboty wyszukiwarki odnajdują zdjęcia i obrazy umieszczane na stronach internetowych i zaliczają je wysyłając ich miniaturki na swoje serwery. Poprzez to po wgraniu zdjęcia w wynikach wyszukiwania percypujemy miniaturę fotografii – taką samą jak wgrane przez nas zdjęcie względnie przybliżoną do niej i linki do stron, na której pozostały zmieszczone zdjęcia. Przy pomocy wyszukiwarki grafiki Google można wykopać obrazy w rozmiarze.jpg,.gif,.png i.tiff. Szukanie obrazem obsługują przeglądarki internetowe: Chrome 5, Net Explorer 9, Safari 5, Firefox 4 i ich nowsze odsłony. Wskazane jest uwzględniać, że obraz, który chcemy odnaleźć, wyszukiwarka dodatkowo indeksuje w własnych zasobach, dzięki z jakiej przyczyny wyszukiwanie jest w wyższym stopniu celne.

Jak działa rola wyszukiwanie po obrazie?

Większość z nas wyszukując ciekawego zdjęcia, w zakładce grafika wpisuje słowo newralgiczne i poszukuje interesujących go fotografii. Tymczasem wyszukiwarka obrazów Google posiada ciekawszą opcję – odszukanie po obrazie, a więc jako spytania w zastępstwie słów użytkujemy rzeczowego obrazu. I można to poczynić aż na trzy sposoby

Jak po obrazie dotrzeć do innych wiadomości? Wszystko zależy od tego, czy wyszukujemy obrazu napisanego na pececie, czy obrazu wypatrzonego w sieci.

Advertisement

Pierwsze, co musimy uczynić to w okienku szukania nacisnąć na ikonkę z sprzętem – stawi się alternatywa przebrania obrazów z krążka – w tym miejscu możemy przeholować zdjęcie lub wgrać je w tradycyjny sposób preferując pakiet z folderu.

Kiedy chcemy znaleźć zdjęcie odnalezione w sieci musimy najsampierw skopiować adres url grafiki. Najprościej zrobić to najeżdżając kursorem na obraz i przyciskając godziwy akcent myszy – ukaże się wtedy ewidencja opcji, z której preferujemy „kopiuj adres url grafiki”. Adres wklejamy w okienko poszukiwania.

O ile boty Google zaindeksowały taką samą fotografię ewentualnie siostrzaną (inny rozmiar, ekwiwalentny motyw) to spostrzeżemy miniatury w SERPACH.

Wyszukiwanie grafiki Google a prawa autorskie

Dużo postaci jest święcie namówionych o tym, że wszelkie zdjęcia znalezione w Google można bez problemu zużyć dla własnych celów, w tym komercyjnych. Wprawdzie nic z większym natężeniem pomylonego. Kroczy tutaj  o kwestię praw autorskich. Dlatego bardzo przyciągającym rozwiązaniem dla osób, które szukają obrazów do zamieszczania na własnej stronie jest opcja wyszukiwania obrazu z możliwością handlowego pożytku. Można ją wykopać w zaawansowanych możliwościach szukania. Tylko trzeba jedno kliknięcie, dzięki któremu przyuważymy wyłącznie obrazów do użytku handlowego z opcją przeróbek.

Advertisement

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here