Jak włączyć Adobe Flash Player w przeglądarce Chrome?

0
Jak włączyć Adobe Flash Player w przeglądarce Chrome?
Advertisement

Adobe Flash Player to wtyczka do przeglądarek internetowych, która umożliwia oglądanie filmów wideo w czasie online, animacji, odtwarzania gier przeglądarkowych oraz innych formatów opartych na technologii Flash. Jest zatem niezbędna, by korzystać z multimedialnych możliwości Internetu. W każdej przeglądarce uruchamiamy wtyczkę w inny sposób. Dziś dowiemy się, jak możemy włączyć ją w popularnej przeglądarce Chrome oferowanej przez Google.

Włączanie Adobe Flash Player krok po kroku

Jak włączyć Flash w przeglądarce Chrome? Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, będzie sprawdzenie, czy na naszym komputerze zainstalowane jest oprogramowanie Adobe Flash Player. Możemy to sprawdzić w szybki i łatwy sposób z pomocą narzędzia oferowanego na stronie https://helpx.adobe.com/pl/flash-player.html.

Na samej górze, pod nagłówkiem “Sprawdzanie, czy wtyczka Flash Player jest zainstalowana na komputerze” znajdziemy przycisk “Sprawdź teraz”. Po chwili zobaczymy komunikat informujący nas o posiadaniu lub braku oprogramowania. Jeśli okaże się, że nie mamy najnowszej wersji wtyczki, pobieramy ją za darmo ze strony Adobe (https://get.adobe.com/flashplayer/?loc=pl).

Jeśli jednak nasz komputer obsługuje już potrzebne oprogramowanie, możemy przejść do włączania Adobe Flash Player w naszej przeglądarce. Czasami zdarza się, że posiadamy przestarzałą wersję wtyczki – wówczas również poinformuje nas o tym stosowny komunikat na stronie. Poniżej będziemy mogli pobrać najnowszą aktualizację Adobe Flash Player, korzystając z tego samego linku, który oferowany jest użytkownikom nieposiadającym jeszcze wtyczki na swoim komputerze.

Na początek przyjrzyjmy się, jak włączyć obsługę wtyczki na urządzeniach komputerowych. W tym celu uruchamiamy przeglądarkę Chrome i wpisujemy w pasku adresu www komendę chrome://settings/content. Następnie naciskamy przycisk “Enter”. Wyświetli nam się panel ustawień treści, w którym znajdziemy zakładkę “Flash”. Klikamy na nią lewym przyciskiem myszy, by rozwinąć szczegółowe opcje zakładki. Na samej górze znajdziemy dwie możliwości ustawień – “Zezwalaj na uruchamianie Flasha na stronach” oraz “Najpierw zapytaj”. Aby przeglądarka każdorazowo domyślnie włączała Adobe Flash Player, zaznaczamy tylko pierwszą opcję.

Advertisement

Jeśli z kolei wolimy, aby Chrome dodatkowo pytało nas, czy zezwolić na korzystanie z Flasha na danej stronie internetowej, klikamy również drugą opcję. Po ponownym uruchomieniu Chrome nie zapamiętuje jednak ustawień treści, dlatego musimy powtarzać procedurę przy każdym włączaniu przeglądarki. Możemy również włączać działanie Flasha, gdy będziemy znajdować się na stronie wymagającej korzystania z tej wtyczki. Gdy trafimy na taką witrynę, u góry okna pojawi nam się przycisk “Kliknij, by włączyć wtyczkę Adobe Flash Player”. Po kliknięciu wybieramy opcję “Zezwalaj”, dzięki czemu uruchomimy działanie wtyczki.

W przypadku urządzeń mobilnych musimy pamiętać, że wersja Chrome dostępna na system Android oraz iOS (iPhone oraz iPad) nie obsługuje technologii Adobe Flash Player. Aktywacja wtyczki na smartfonach i tabletach nie będzie więc możliwa w przypadku tej przeglądarki.

Advertisement

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here