Jak usunąć historię wyszukiwania w Google

0

Z wyszukiwarki Google korzystamy co dzień – każdego dnia poszukujemy wskazane do pracy informacje, lecz i poszukujemy pociągających miejsc na wakacje czy też zalecanych restauracji w okolicy. Wprawdzie niewiele osób przenika się w to, jakie dane są w tym miejscu spisywane i co się z nimi dzieje. A jak się okazuje przeszłość wyszukiwania Google kryje przed średnim eksploatatorem netu wiele tajemnic. Wypróbujmy co za tym idzie jakie dane zapamiętuje Google tudzież jak wykasować historię wyszukiwania!

Jakie dane zawiera przeszłość wyszukiwania Google?

Myślisz czym owszem jest przeszłość wyszukiwania Google? Google nie tylko manipuluje poprzez pozycjonowanie stron www tym, na jakie strony wchodzimy, nie gromadzi zaledwie mott i stron, które wprowadzamy w okienko wyszukiwania. W przeszłości wyszukiwań Google spisywane są także dane tyczące się naszej przeglądarki, blaszaka, lokalizacji czy też urządzeń mobilnych z których korzystamy. Spisywane są zarówno dane dotyczącej działalności w konkretnych witrynach – możemy zebrać informacje np.. ile razy odwiedzamy serwisy społecznościowe, które strony odwiedziliśmy podczas szukania konkretnych fraz i sporo innych. Takie dane zapewniają dla przykładu na dostosowanie reklam kontekstowych do naszych selekcji. O ile nie chcemy, ażeby te dane były notowane w przeglądarce to najlepiej natychmiast po zalogowaniu się do konta dezaktywować te alternatywy w ustawieniach. A co zrobić, kiedy na pewno jakieś dane się nabazgrały? Zasadne będzie usuwanie historii szukania.

Jak wykasować przeszłość wyszukiwania?

Wiesz naprawdę, iż istnieje coś takiego jak historia poszukiwania Google, ale nie chcesz, żeby jakiś człowiek inny wiedział jakich adnotacji wyszukiwałeś? Zobacz jak usunąć historię wyszukiwania! Jeśli nie korzystamy z konta Google, chowanie przeszłości szukania jest dość proste. Tylko trzeba przy pomocy programu ewentualnie w możliwościach przeglądarki wyczyścić przeszłość, w tym pliki cookie. Korzystanie z programu jest o tyle nietrudne, że umożliwia wykasować historię równocześnie z wielu otoczeń. Jest to szczególnie nieodzowne w wypadku, kiedy korzystamy z paru różnych przeglądarek. W przyszłości o ile chcemy wyczyścić pliki ręcznie należy przesiać z menu fałdę narzędzia i przesiać opcję prania przeszłości przeglądarki i w tamtym miejscu zaakcentować to co chcemy skasować.

Jeżeli korzystamy z konta Google to musimy dojść na stronę https://www.google.com/history i tam zaznaczyć alternatywę wyczyść kompletną przeszłość online bądź poszczególne składniki, których chcemy pozbyć się z historii wyszukiwania.

Pobieranie historii wyszukiwania Google

Google przedstawiło możliwość zabrania historii wyszukiwania. Można to zrobić korzystając ze swojego konta Google w przeglądarce Chrome. Żeby to poczynić trzeba zalogować się do własnego konta w Google Web History. A wtedy wystarczy pocisnąć ikonę opcje i kliknąć zainkasuj przeszłość wyszukiwania. A w świeżo otwartym oknie przesiać opcję „utwórz archiwum” Na nasz adres e-mail przyjdzie skompresowany plik zip., w którym dostępne będą informacje o przeszłości poszukiwania z wcześniej wskazanego poprzez nas okresu. W archiwum zip dane napisane są w formacie Json.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here