Kategorie
Biznes Google Internet Mapy Technologie

Mapy Google online i offline – Google Maps

Advertisement

Około 60% powierzchni świata nie jest objęte dostępem do Netu, ba w tym miejscu, gdzie jest to osiągalne, sygnał trafia się zawodny. To znaczy, że dla większości populacji dotkliwy jest ekspresowy i nieskomplikowany dostęp do adnotacji. To monumentalny kłopot, głównie że ludzie ze swej natury są istotami atrakcyjnymi, a to oznacza, że się przemieszczają, jadą i poznają glob dookoła siebie. Google Maps wysiada naprzeciw i chce wesprzeć ludziom na pełnym globie wyszukać stosowne sugestie i zajść do sensu – nawet gdy akurat nie ma dostępu do sieci.

Mapy Google na telefon

Teraz osiągalne jest pobranie pełnej zawartości Google Maps na telefon, dzięki po kiego nie mając dostępu do sieci, niezależnie na to czy to droga na odludziu czy garaż podziemny, aplikacja dalej będzie funkcjonować płynnie. W ciągu, gdy wcześniej realne było wyłącznie zobaczenie powierzchni mapy offline, już można poruszyć nawigację, wyszukiwać konkretne otoczenia i adnotacje o nich, takie jak godziny profesji czy dane teleadresowe, oraz ewaluacje użytkowników.

Możesz pobrać wyrazisty na ekranie obszar podczas wyszukiwania miasta, powiatu lub kraju poprzez kliknięcie przycisku „Pobierz” w menu Google Maps. Po zainkasowaniu obwodu, aplikacja automatycznie przebędzie do trybu offline, kiedy wynajdzie, że eksploatator znajduje się w danym miejscu. To przydatna ergonomiczność w sytuacji, kiedy połączenie z siecią jest chuchrowate i częstokroć się zdziera ewentualnie nie ma go w ogóle. Gdy połączenie z Netem będzie przywrócone, Google Maps wskoczy ku tyłowi na sposób online, dzięki czemu będzie do zrobienia dostęp do stu procent ergonomie, niczym do nasilenia ruchu na trasie w danym momenciku.

Advertisement

Przypuszczalne skonfigurowania będą skonfigurowane tak, by tereny pobierały się jedynie, kiedy narzędzie będzie scalone poprzez Wi-Fi, aby obejść dużych zapłat za pobieranie danych.

Najnowsze role i możliwości zostały zademonstrowane pierwszy raz w toku Google I/o w maju tego roku. Dziś możemy powiadać o płynnym awansu tych udoskonaleń tak, by były one harmonijne z Google Maps na systemie Android, a potem również na iOS. Z biegiem czas będziemy implementować nowe implementacje w sposobie offline, aby wspomóc użytkownikom wykopać drogę, poniekąd w momencie, kiedy nie mają dostępu do sieci.

Advertisement

Zobacz jak pobrać i używać map offline.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *