Jak założyć konto pocztowe Gmail?

0
jak usunąć konto na snapchacie
Advertisement

Konto mailowe Gmail jest darmowe, wyzbyte uciążliwych reklam, umożliwia korzystanie z czatu,wykonywanie zjednoczeń głosowych i polemik video dzięki Google Hangouts, czy też udostępnia aż 15GB otoczenia na naszą pocztę e-mail. Ponadprogramowymi zaletami które oferuje poczta Gmail są: zaawansowane wyszukiwanie poczty oraz jej przesączanie wg rodzai wiadomości.

Co więcej, po zrealizowaniu konta Gmail otrzymujemy konto Google, czym jest bezproblemowy dostęp do następnych usług proponowanych przez Google. Są to przykładowo Dokumenty Google, Arkusze Google, Krążek Google, Google Search Console czy Google Analytics.

Ułatwienia które zarabiamy dzięki kontu Gmail nie kontrolują się jednakże jedynie do urządzeń Google. Z kontem Gmail możemy także zalogować się do Youtube, jak i skorzystać z rychłej rejestracji do wielu innych serwisów, poniekąd polskiej bazy filmów Filmweb czy Goodreads – internacjonalnego portalu wiążącego czytelników.

Zakładanie konta Gmail krok po kroku

Aby zaplanować konto Gmail należy:

  • przerzucić się na stronę zakładania konta
  • wypełnić formularz
  • zaaprobować regulamin
  • w wybranych przypadkach podać nr telefonu i dokonać pomocnej weryfikacji

Gdzie założyć konto mailowe Gmail?

Żeby zapisać konto e-mail na Gmail’U, możemy napisać w pasku przeglądarki internetowej nazwę domeny – gmail.com. Pozostaniemy wtedy przeniesieni na stronę logowania.

W następnej kolejności powinno się kliknąć w link: Wykonaj konto.
Możemy również przejść bezpośrednio pod adres https://accounts.google.com/SignUp?hl=pl.

Na stronę rejestracji można trafić także z wyszukiwarki, wpisując hasła motta jak: gmail przewidź konto, składanie konta gmail, czy gmail rejestracja.

Jakie dane wypada podać przy tworzeniu konta Gmail?

Pierwszym polem, które powinno się wypełnić jest Imię i Nazwisko – są to dane, dostrzegalne później w korespondencji jako nazwa naszego konta. Nazwa użytkownika – charakteryzuje nazwę konta mailowego, która znajdzie się przed komentarzem @gmail.com i będzie wykorzystywana do logowania się do konta Google a także słania korespondencji mailowej.

Może to być kontaminacja imienia i nazwiska (rekomendowana przy składaniu konta mailowego do zastosowań oficjalnych), przezwisko/ksywka, bądź inny, dowolnie wybrany tok znaków. Dozwolone są litery, cyfry i kropki. Wielkość liter nie ma znaczenia. Niefortunnie, preferowana nazwa eksploatatora może być naprawdę zajęta. Wtedy pozostaniemy wezwani o sprawienie zmiany w loginie do konta. Domyślnie Google zarekomenduje pochodne naszej propozycji dopełnione np.. o pomocnicze cyfry. Im bardziej popularne jest powiedzenie, którego używamy jako nazwę użytkownika, tym mniejsza możliwość na to iż będzie dostępne.

W tym miejscu mamy zarówno alternatywę założenia konta do korzystania z urządzeń Google, jakkolwiek bez rejestracji w Gmail, z użyciem konta pocztowego od innego dostawcy.

Hasło – w usłudze Gmail musi obejmować minimum 8 znaków. Im dotkliwsze hasło o tyle lepiej, gdyż osłabia sposobność na wtargnięcie do konta mailowego. Google samo określa “siłę” naszego hasła i sugeruje stworzenie hasła o właściwym pułapie trudności. Niewskazane jest stosowanie prostych haseł obejmujących imiona czy daty urodzenia, jak i haseł używanych w innych otoczeniach w sieci – np.. przy logowaniu się do konta bankowego. Przy stwarzaniu hasła możemy użyć jakiś z całego szeregu dostępnych w sieci generatorów, np.. https://generator.blulink.pl/. Entą rubryką blankietu jest płeć. Umożliwia ona Google w wyższym stopniu trafne kierowanie reklam i jej zdefiniowanie nie jest zasadne. Pozostaniemy zarówno poproszeni o przekazanie daty urodzenia w rozmiarze rok-miesiąc-dzień. Część usług skojarzonych z Google posiada ograniczenia wiekowe.

Advertisement

Więcej na ten problem można przewertować pod adresem:
https://support.google.com/accounts/answer/1350409?hl=pl

Równocześnie nasz wiek jak i fizjonomię nie są udostępniane innym postaciom – chyba żeby im to zapewnimy. W formularzu możemy również dołączyć telefon kontaktowy a także istniejący adres e-mail. W wypadku problemów z logowaniem do konta Gmail (np.. kiedy zapomnimy hasła), uzyskamy opcję bezproblemowego przywrócenia dostępu za sprawą szyfru przesyłanego na mail albo sms podany przy rejestracji. Pole nie jest wiążące, ale warto je przesycić aby nie utracić dostępu do naszego konta. Zeszłą rubryką blankietu jest lokalizacja (kraj). Odciska ona na język naszego konta jak i po części na reklamy.

Co po nafaszerowaniu blankietu?

W chudych trafach możemy pozostać zawołani o uzupełniającą ocenę przy użyciu szyfru przysłanego w wiadomości Sms na wyselekcjonowany nr telefonu. Ma to na celu opóźnianie zakładania zbytnio całego szeregu kont poprzez jedną postać.

Więcej na ten temat można przewertować w Pomocy Google:https://support.google.com/accounts/answer/114129?hl=pl

Po stosownym dopełnieniu wszystkich pól otrzymamy okno z Statutem usługi. Trzeba się z nim wejść w komitywę a także pochwalić go. Proces rejestracji konta mamy niespełna za sobą. Po akceptacji aktu otrzymujemy kilka skrótowych nowinek odnośnie konta, jego możliwości tudzież obsługi, po czym możemy zacząć korzystać z naszego konta Gmail.

Advertisement

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here